prezentacja

Polityka prywatności


Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Wrona Kammed, 32-300 Olkusz, Braciejówka 141,

NIP 6371280474, REGON 273096400

Cele przetwarzania danych osobowych:

- wykonanie umowy kupna-sprzedaży, umowy komisowej, umowy wynajmu sprzętu medycznego- przetwarzanie

jest niezbędne do wykonania umowy, aż do czasu zakończenia umowy,

- finansowo-księgowych- przetwarzanie jest niezbędne do wykonania przepisów prawa podatkowego,

- obrony przed roszczeniami i dochodzenia roszczeń- do czasu wygaśnięcia okresu roszczeń zgodnie z przepisami

Kodeksu Cywilnego.

Właściciel danych osobowych ma prawo do dostępu do treści swoich danych oraz prawo do usunięcia , ograniczenia przetwarzania , prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz pawo do wniesienia skarg do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podanie danych osobowych jest w pełni dobrowolne. Niepodanie danych osobowych będzie skutkowało niemożliwością zrealizowania umów przez Małgorzata Wrona Kammed.

Podstawa prawna: art. 6, art. 12 i 13 RODO

Poradnik Pacjenta

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących sprzętu medycznego oraz pielęgnacji i opieki nad osobami chorymi przewlekle i leżącymi, w zakładce kontakt oraz Facebook:  Kammed.pl

Dofinansowanie do zakupu sprzętu medycznego

Osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, mogą się ubiegać o dofinansowanie do zakupu łóżka rehabilitacyjnego, podnośnika wannowego, wózka toaletowego w wysokości 60% ceny zakupu.

W tym celu należy pobrać z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) wniosek na dofinansowanie. Do wniosku załączyń kopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, zaświadczenie od lekarza, wycenę sprzętu przez nasz sklep.

Na rozpatrzenie wniosku nie ma wpływu  wysokość dochodu osoby starającej się o dofinansowanie. Natomiast czas uzyskania dofinansowania jest uzależniony od dysponowania przez PCPR środków finansowych na ten cel.

Adres PCPR w Olkuszu:  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

                                       ul. Piłsudskiego 21

                                       32- 300 Olkusz

Dbajmy o jakość życia naszych podopiecznych i ułatwiajmy sobie pracę nad osobami chorymi.

Osoby opiekujące się chorymi, których trzeba dźwigać, są narażone na przeciążenia dynamiczne kręgosłupa np. podczas "podciągania" podopiecznego w górę łóżka, przesadzania z łóżka na wózek itp., oraz przeciążenia statyczne w wyniku wykonywania prac przez dłuższy czas w nieprawidłowej pozycji np. kąpiel w łóżku bez regulacji wysokości, zmiany opatrunków na rozległych ranach itp. 

 

 Sprzęt przydatny w opiece nad osobami leżącymi

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne

LOZKO rehabilitacyjne AKS

Podstawową zaletą łóżka rehabilitacyjnego elektrycznego jest możliwość zmian położenia łóżka za pomocą pilota, gdzie bez naszego wysiłku dostosowujemy pozycję łóżka do naszych potrzeb.

1. Pierwsza funkcja, to możliwość regulacji wysokości leżyska łóżka w zakresie góra-dół. Dzięki temu ustawiamy wysokość łóżka do naszego wzrostu np. podczas wykonywania toalety podopiecznego, co znacznie ułatwia pracę, oraz co najważniejsze zmniejsza obciążenie naszego kręgosłupa. Regulacja wysokości bardzo przydatna jest, gdy mamy chorego po operacji endoprotezy stawu biodrowego i ważne jest, by wstawał z wysokiej pozycji łóżka, jak również osoby starsze i niepełnosprawne łatwiej podnoszą się z wyższej pozycji. Innym zastosowaniem regulacji wysokości leżyska jest ustawianie do poziomu wózka inwalidzkiego, czy toaletowego, dzięki czemu możemy podopiecznego przesunąć na wózek, bez używania nadmiernego wysiłku.

2. Druga funkcja, to regulacja wysokości wezgłowia łóżka do pozycji siedzącej pacjenta. Jest to funkcja niezbędna podczas karmienia podopiecznego, by nie doszło do zachłyśnięcia pokarmem, jak również w sytuacjach gdy trzeba zasosować pozycję wysoką ze względów zdrowotnych np. przy objawach duszności. Dzięki tej funkcji łóżka, nie trzeba uzywać wysiłku do podnoszenia chorego i podkładania dodatkowych poduszek. Jednak trzeba pamiętać, że chcąc podciągnąć podopiecznego w górę łóżka, opuszczamy wezgłowie na płasko, dzięki czemu jest lżej wykonać tą czynność i nie musimy używać tyle siły.

3. Trzecia funkcja, to regulacja w zakresie podnoszenia nóg. Niektóre modele łóżek mają tą funkcję regulowaną ręcznie, a inne za pomocą pilota. Istnieją także różnice w sposobie unoszenia leżyska. Jedne podnoszą z jednoczesnym zgięciem w okolicach kolan chorego, a inne na prosto. Funkcja ta jest niezbędna np. gdy chory ma obrzęki kończyn dolnych. Nie musimy stosować dodatkowych poduszek, czy wałków do unoszenia nóg, dzięki czemu nie narażamy na powstawanie odleżyn tych okolic. Zastosowanie pozycji ze zgietymi nogami znacznie podnosi komfort siedzenia chorego w pozycji wysokiej.

4. Czwarta funkcja, to ustawienie łóżka w pozycji Trendelenburga oraz przy łóżkach pięciofunkcyjnych Antytrendelenburga. Jest to ustawienie łóżka gdzie leżysko przechyla się w płaszczyźnie czołowej  nogami lub głową w górę.

Łóżko rehabilitacyjne wyposażone jest w barierki boczne, które w zależności od potrzeby możemy opuścić lub zamknąć, by zabezpieczyć chorego przed wypadnięciem z łóżka. Barieriki są również pzrydatne, gdy chory może się chwycić, dzięki czemu może samodzielnie przekręcić sie na bok.

Nasze łóżka są również wyposażone w wysięgniki z trójkątem, co pomaga w zmianie ułożenia chorego w łóżku.

 

 Podnośnik elektryczny pacjenta

Zdjęcie0172

Jest to nieoceniony sprzęt w sytuacji, gdy mamy do czynienia z podopiecznym otyłym, a także my jako opiekunowie mamy problemy z kręgosłupem, czy z innego powodu nie możemy dźwigać. Obsługa jest na pilota, dzięki czemu lekko zmieniana jest pozycja podnośnika.

Dzięki niemu jesteśmy w stanie bez pomocy osób drugich wykonywać czynności przy chorym.

Za pomocą tego sprzętu, możemy bez używania siły, podnieść podopiecznego w górę. W tym czasie poprawić, czy zmienić pościel. Możemy przesunąć, by chory leżał wyżej na łóżku, jak również przesadzić na wózek, a nawet do wanny.

Podnośnik posiada kółka jezdne z hamulcami oraz blokadą, dzięki czemu możemy w bezpieczny sposób przetransportować chorego do innego pomieszczenia.

Podnośnik wyposażony jest w siedzisko. Standardowo możemy zapiąć siedzisko w pozycji tzw. kubełkowej (1 zdjęcie) jak i krzyżakowej (2 zdjęcie).Zdjęcie0168

Zdjęcie0170Rodzaje i wielkości siedziska dobierane są indywidualnie, w zależności od masy ciała, wysokości a także dysfunkcji ciała, np. przy nietrzymaniu głowy, są siedziska stabilizujące głowę.

 

 

Kontakt

Małgorzata Wrona Kammed

Braciejówka 141
32-300 Olkusz
NIP 6371280474

Tel. 512 221 477

Siedziba firmy czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 18:00

Zamówienia telefoniczne codzienne w godz. 8:00 - 20:00

 

Copyright ©2012 kammed.pl

tworzenie i projekty stron internetowych Katowice tworzenie stron internetowych Katowice